♥BoA♥Romania♥
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Primul forum romanesc dedicat artistei sud-coreene BoA!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Informatii despre trupa!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
♥AdminYas♥

♥AdminYas♥


Mesaje : 537
Puncte : 651
Data de inscriere : 28/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Seoul

Informatii despre trupa! Empty
MesajSubiect: Informatii despre trupa!   Informatii despre trupa! EmptyDum Apr 10, 2011 5:09 am

Informatii despre trupa! Shineejktmo-Copy

SHINee este o trupa contemporary R&B din Coreea de Sud.Formata de catre SM Entertainment in 2008,ei si-au facut debutul in 25 Mai 2008 la emisiunea coreeana SBS's Inkigayo cu melodia "Noona Neomu Yeppeo (Replay)" .Trupa este formata din Onew(Lider),Jonghyun(Lider Vocal),Taemin(Macknae),Minho(Rapp) si Key(Rapp,Vocal).

De cand au debutat , SHINee au lansat 2 albume , trei mini albume , si multe alte cantece. ei au castigat de asemenea multe premii, au avut un tur mondial si propriile emisiuni de divertisment. SHINee sunt considerati o icoana a modei ,avand propriul stil"SHINee Trend". ei trebuie sa isi faca debutul in Japonia pe 11 Martie.


Si cateva intrebari:

1.Cum ati descoperit trupa?
2.Care este membrul preferat?:>
3.Daca ai vreun top al trupelor k-pop favorite....pe ce loc s-ar clasa/se claseaza SHINee?
4.Care este melodia favorita?
5.Ce ai face daca ai primii un e-mail in care membrul favorit ti-ar spune ca te iubeste?

Cam atat.....voi mai revenii nu va faceti griji!






Sus In jos
https://boakwonromania.forumgratuit.ro
Choi YunHee
Admin
Choi YunHee


Mesaje : 21
Puncte : 23
Data de inscriere : 05/04/2011

Informatii despre trupa! Empty
MesajSubiect: Re: Informatii despre trupa!   Informatii despre trupa! EmptyDum Apr 10, 2011 11:43 pm

1.Cum ati descoperit trupa?
Intamplator vara trecuta Informatii despre trupa! 364988687 , cautam melodii jpop si i-am gasit pe ei, din curiozitate am dat pe melodia Ring Ding Dong si mi-a placut imediat, apoi am ascultat-o incontinuu Informatii despre trupa! 3170402924 , la inceput nu puteam sa-i diferentiez, mi se parea ca seamana atat de tare intre ei, dar tot timpul ma uitam dupa cel cu parul roscat [ adica Taemin ], apoi la cel care era dur [Key] dupa a urmat Minho si in cele din urma m-am oprit la Onew Informatii despre trupa! 838328925
2.Care este membrul preferat?:>
ONEW ONEW ONEW ONEW ONEW ONEW ONEW Informatii despre trupa! 2436662455
3.Daca ai vreun top al trupelor k-pop favorite....pe ce loc s-ar clasa/se claseaza SHINee?
Clar locul I pentru TOTDEAUNA Informatii despre trupa! 407633263
4.Care este melodia favorita?
pfff, am foarte multe, imi plac toate, dar cel mai mult: Hello, Lucifer, RDD, YOU, One, Get it, JoJo, AMIGO, Love like oxygen, Replay, Last Gift, Please Don't Go, Obsession, Quasimodo, In My Room, Love's way, Y si fuera ella [Jonghyun],Love pain, etc. ^^"
5.Ce ai face daca ai primii un e-mail in care membrul favorit ti-ar spune ca te iubeste?
Pai, in primul rand as lesina pentru prima oara in fata calculatorului, fata cazundu-mi pe tastatura [ m-am luat oarecum dupa Andi Moisescu Informatii despre trupa! 3494493907 ] Apoi vine sor'mea si ma intreaba "Fata, ce-i cu tine?" si eu ii zic " Taci fata nu vezi ca am lesinat? " apoi ea pleaca. Imi ridic capul si citesc din nou si din nou acele doua cuvinte magice tiparindu-mi-le bine in minte nevenindu-mi sa cred ochilor! Apoi cu mainile tremurand de emotie ii trimit un mesaj spunandu-i ca si eu il iubesc, apoi primesc un raspuns sa ne intalnim, apoi lesin din nou, apoi il intreb unde si imi zice unde, apoi ne intalnim primesc un cadou absolut minunat de la el si dupa aia ... tu be continued ^^ . :>Informatii despre trupa! 650269930
Sus In jos
BabyBlueBunny
Admin
BabyBlueBunny


Mesaje : 42
Puncte : 63
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 27
Localizare : in my world...

Informatii despre trupa! Empty
MesajSubiect: Re: Informatii despre trupa!   Informatii despre trupa! EmptyLun Apr 11, 2011 3:57 am

1. Cred ca tu deja stii povestea mea... insa o voi mai spune inca odata... Pe 3 ianuarie 2011... la ora 11:35 Pm... Kpop a devenit un nou stil de viata pt mine... Mai exact cu mel SHINee - Lucifer... pe care intamplator am descoperint-o cautand ceva cu Michael Jackson pe youtube

2. Taemin... Taemin... Taemin:X:X:X... incercam ceva gen Bloody Mary... poate apare Taemin in camera mea :))

3. Nr 1... 4 ever... :X

4. Lucifer, Haru, Love Like Oxygen, Replay, RDD, In My Room, Jojo, Amigo... etc etc etc... :X

5. Pai... as trimite un email inapoi... "Heyoo! Daca tu chiar esti Taemin... de ce nu faci o poza si mi-o trimiti?"... apoi vazand emailul cu poza... lesin... :X... Love Story... in constructie :))


Sus In jos
♥AdminYas♥

♥AdminYas♥


Mesaje : 537
Puncte : 651
Data de inscriere : 28/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Seoul

Informatii despre trupa! Empty
MesajSubiect: Re: Informatii despre trupa!   Informatii despre trupa! EmptyLun Apr 11, 2011 8:06 pm

Waiii....YunHee ce tare a fost faza "Taci fata nu vezi ca am lesinat"? Informatii despre trupa! 3573983318 Informatii despre trupa! 3573983318

Bunny nu cred ca iti stiam povestea .....sau poate mi-ai mai zis-o dar am uitat-o ca de obicei Informatii despre trupa! 42599183 !

Daca imi veti da voie ....voi raspunde si eu la intrebari!! :>Informatii despre trupa! 650269930 Informatii despre trupa! 565154035

1.Cum ati descoperit trupa?
Poi a fost prima trupa coreeana pe care am descoperit-o....minunata intamplare se petrecea in timp ce eu navigam pe hi5-ul unei thailandeze ,am dat de melodia Ring Ding Dong......la inceput eram confuza....nu imi puteam da seama ce nationalitate erau :)))) Dar pot spune ca a fost dragoste la prima vedere! Informatii despre trupa! 838328925 Informatii despre trupa! 1436725996

2.Care este membrul preferat? :>
Poi la inceput a fost Jonghyun :X:X: Dar intre timp am inceput sa il simpatizez foarte mult si pe Onew! Informatii despre trupa! 42599183
3.Daca ai vreun top al trupelor k-pop favorite....pe ce loc s-ar clasa/se claseaza SHINee?

1......For EVER!!!! SHINee RuLzZZZZZ! Informatii despre trupa! 2329983590
4.Care este melodia favorita?
La fel ca toti fanii....toate sunt preferatele mele.....dar imi place foarte mult Lucifer si Stand By Me!


5.Ce ai face daca ai primii un e-mail in care membrul favorit ti-ar spune ca te iubeste?
Poi sincer......la inceput nu mi-ar venii a crede..... :)))) ....apoi as spune ca nu e adevarat sau ca visez......poate daca as mai primii inca unul Informatii despre trupa! 42599183 atunci cred ca as crede......as spune la toata lumea....as tzipa ca o nebuna......nu mai stiu! =))) Informatii despre trupa! 838328925 Informatii despre trupa! 2807969506
Sus In jos
https://boakwonromania.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Informatii despre trupa! Empty
MesajSubiect: Re: Informatii despre trupa!   Informatii despre trupa! Empty

Sus In jos
 
Informatii despre trupa!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Informatii despre trupa!
» Informatii despre trupa!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♥BoA♥Romania♥ :: ~Artists!~ :: SM Entertainment! :: SHINee!-
Mergi direct la: